Dział Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt

Dział Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt

 

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. wychodząc naprzeciw   potrzebom   wszystkich   Gmin   Powiatu   Tureckiego,  podjęło   decyzje o poszerzeniu swojej działalności o prowadzenie Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.   Spółka   rozpoczęła   budowę   schroniska   w   2006   roku,   zakończyła ją w czerwcu 2007 roku, natomiast oficjalne otwarcie odbyło się 1 lipca 2007r.

 

Schronisko działa zgodnie  ze  wszystkimi  przepisami  prawa  obowiązującymi w tym zakresie tj. Uchwała Nr VII/71/07 Rady Miejskiej Turku z dnia 26 kwietnia 2007 roku w sprawie przyjęcia „Programu zapobiegającego bezdomności zwierząt na terenie Gminy Miejskiej Turek”, Ustawą z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt oraz zgodnie z Regulaminem Organizacyjnym Schroniska dla bezdomnych zwierząt uchwalonym przez Zarząd Spółki (Uchwała nr 49/III/2007) i wprowadzonym do stosowania zarządzeniem Dyrektora Naczelnego. Działalnością Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Turku jest przede wszystkim:

 

  • Przyjmowanie, przetrzymywanie i opieka nad zwierzętami zagubionymi, zabłąkanymi i porzuconymi na terenach gmin, z którymi PGKiM Sp. z o.o. zawarło umowy oraz w szczególnych przypadkach z innych gmin.
  • Interwencyjne wyłapywanie zwierząt nieposiadających właścicieli, w przypadku otrzymania takiego zgłoszenia.
  • Zapewnienie przetrzymywanym zwierzętom opieki weterynaryjnej w zakresie profilaktyki i leczenia oraz szczepienia przeciwko wściekliźnie.

 

 W naszym Schronisku znajduje się wiele spragnionych uczucia i domu psów oraz kotów, które z utęsknieniem czekają na ludzi chcących
dać im prawdziwy dom i opiekę.

 

Osoby zainteresowane adopcją zwierząt zobowiązane są do okazania dowodu osobistego. Należy także posiadać obrożę, smycz i kaganiec dla psa, bądź koszyk dla kota.

Schronisko otwarte jest  w  dni  robocze  oraz  soboty,  niedziele  i  święta  od 7ºº do 15ºº

 

 Kontakt:

Dział Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt

+48 63 278 86 18

+48 63 278 86 17

UWAGA! Ta strona używa cookies i podobnych technologii w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności..

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zrozumiałem